7:55 PM

LANCOME TEINT IDOLE ULTRA WEAR review | recenzja podkładu Lancome Teint Idole Ultra Wear

Today I'm gonna talk about the Lancome Teint Idole Ultra Wear foundation which I've been testing out for a hot minute.
So, without further ado, let me jump right into the review.

Dziś przedstawię recenzję podkładu Lancome Teint Idole Ultra Wear, który testuję już od jakiegoś czasu.
Bez przedłużania, przechodzę do rzeczy :)I got it in the shade 03 which is too dark and too orange for me. You can tell that it doesn't match my neck but I have to say it's less visible in person than on camera.

Mam go w odcieniu 03, który jest dla mnie trochę za ciemny i trochę za pomarańczowy. Na zdjęciach widać, że odznacza się od szyi bardziej niż w rzeczywistości.


TEXTURE AND SCENT | KONSYSTENCJA I ZAPACH

The texture is really nice and creamy, it reminds me of Giorgio Armani, Luminous Silk which I reviewed a while back, so if you're interested in that one, visit this post.

Konsystencja jest kremowa i przypomina podkład Giorgio Armani Luminous Silk, który recenzowałam tutaj.

The foundation is scented and I guess it's a scent significant to Lancome cosmetics because it smells kind of rosey to me. It wears off throughout the day, though.

Podkład ma zapach lekko różany, który jest chyba charakterystyczny dla marki Lancome ale w ciągu dnia się ulatnia.

APPLICATION | NAKŁADANIE

I used different forms of application and the best one is with a damp sponge. Applied with a brush it can turn out a little patchy. The same thing goes when applied on a skin that's not hydrated enough.
The best results can be achieved when you have well moisturized skin, but this is typical of any foundation that has a matte finish.

Próbowałam różnych metod nakładania i najlepsza to nakładanie zwilżoną gąbeczką. Przy nakładaniu pędzlem, możemy nabawić się smug. To samo się dzieje w przypadku nakładania na źle nawilżoną skórę. Najlepsze rezultaty osiągniecie, kiedy skóra jest dobrze przygotowana, co właściwie dotyczy wszystkich podkładów o matowym wykończeniu.

COVERAGE AND FINISH | KRYCIE I WYKOŃCZENIE

After the first thin layer, you can still see some discoloration and some spots but after the second one, the skin is beautifully evened out and I don't really feel it on my face.

Po pierwszej warstwie nadal widać przebarwienia i jakieś niedoskonałości ale po drugiej, skóra jest pięknie ujednolicona i podkładu nie czuć na twarzy.

Left side - no make-up, right side: 1 thin layer/Po lewej: bez makijażu, po prawej: jedna cienka warstwa

Second layer/Druga warstwa

It doesn't cover everything completely, but I guess you could build up the coverage even more. I don't really like to do that with foundation. I just use a concealer where I need to.

Podkład nie zakrywa wszystkiego całkowicie ale raczej możemy dobudować krycie, dokładając kolejne warstwy. Ja takich rzeczy nigdy nie robię, raczej posługuję się punktowo korektorem.

This is what my face looks like after finishing my make-up. The skin looks smooth and natural, except for the shade which is a bit too orange.

Tak wygląda twarz po wykończeniu makijażu. Skóra wygląda na wygładzoną i naturalną, oprócz oczywiście pomarańczowego odcienia.
AFTER 2 HOURS | PO DWÓCH GODZINACH

After about 2 hours my skin is getting a bit shiny and the pores are beginning to be more visible. It also goes into the fine lines on my forehead, as all foundations tend to do.

Po około dwóch godzinach, skóra zaczyna się świecić, pory stają się bardziej widoczne, a podkład zaczyna wchodzić w zmarszczki na moim czole, co dzieje się w przypadku każdego podkładu.

After about 2 hours/Po ok. dwóch godzinach


AFTER 6 HOURS | PO SZEŚCIU GODZINACH

This is what it looks like after 6 hours. The photos were taken in front of a ring light because it had gone dark outside.

Tak moja twarz wygląda po sześciu godzinach. Zdjęcia zostały zrobione przy lampie pierścieniowej, bo za oknem już było ciemno.

After 6 hours/Po sześciu godzinach


GENERAL THOUGHTS | OGÓLNE ODCZUCIA

You can see my pores but other than that I think my skin looks really natural and dewy. I don't mind a bit of shine or the fact that you can see my pores. I could've used a pore-filling primer, but I don't really like these types of primers. Also, when you put a lighter cream such as Lumene Matte Hydration Gel Cream underneath, you won't get shiny that quickly.
I like the fact that although it rubbed off my nose a little bit, you can't actually see the difference between the parts with and without the foundation.
It really reminds me of the Giorgio Armani Luminous Silk and I know it's supposed to be more mattifying but I can't tell the difference on my oily skin.


Moje pory są widoczne ale poza tym skóra wygląda naturalnie i świetliście. Nie przeszkadza mi, że się trochę świecę. Mogłam użyć bazy wypełniającej pory ale ja takich baz nie używam, bo ich nie lubię. Poza tym, jeśli nałożycie lżejszy krem typu Lumene Matte Hydration Gel Cream, to skóra nie świeci się tak szybko.
Podoba mi się to, że w miejscach gdzie podkład starł się lekko z nosa, nie widać wyraźnej różnicy między miejscami gdzie nadal się trzyma.
Jak już mówiłam, Lancome Teint Idole przypomina mi Giorgio Armani Luminous Silk i wiem, że Lancome ma mieć matujące wykończenie ale przy mojej tłustej cerze nie wyczuwam większej różnicy.CONCLUSION | PODSUMOWANIE

You're gonna like it if you have combination skin and like natural finishDry and normal types will also be satisfied but remember to put a heavier moisturizer first.
All in all, I think it's a good foundation and well worth the money.

Polubicie ten podkład, jesli macie skórę mieszaną i lubicie naturalne wykończenie. Suche i normalne typy skóry będą również zadowolone, oczywiście pamiętajcie o dobrym nawilżeniu.
Podsumowując, uważam, że to dobry podkład warty swojej ceny.

Hope you find this review helpful. Let me know in the comments if you've ever tried this foundation and what your thoughts are.

Mam nadzieję, że recenzja okaże się przydatna. Dajcie znać, czy używaliście tego podkładu i jak sprawdził się u Was.

Pokład możecie kupić np. tutaj:

14 comments:

 1. Miałam okazję wypróbować kilka próbek tego podkładu i zrobił on na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Nie obyło się bez problemów, ponieważ na początku nie mogłam dobrać odcienia.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja wybierałam przez internet i dlatego nie trafiłam, na zdjęciach ten odcień wydawał się bardziej żółty ;)

   Delete
 2. Ciekawy produkt :) Świetnie, że pokazałaś jak podkład zachowuje się w ciągu dnia! Po prostu rewelacja <3 Nacieszyłam oko i uciekam, ponieważ preferuję podkłady mineralne to nie znajdzie się na mojej WISHliście :) Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Jaki polecasz podkład mineralny? Ja używałam tylko Anabelle Minerals i czasem lubię do niego wracać :)

   Delete
 3. Odnośnie tego produktu czytałam bardzo różne, wręcz skrajne opinie. Dziwnie, ze już po 2 godzinach były widoczne pory. Zaciekawiłaś mnie tym podkładem, na pewno mu się przyjże, super artykuł! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myślę, że to kwestia typu skóry i braku nałożenia bazy. Poza tym na szczęście na żywo aż tak tego nie widać jak na zdjęciach w zbliżeniu ;)

   Delete
 4. Podkład prezentuje się bardzo dobrze! Świetnie wygląda na skórze,a jak wiadomo dobry podkład to podstawa :) Pozdrawiam serdecznie 😊

  ReplyDelete
 5. Czytałam wiele opinii na temat tego podkładu - są zupełnie różne, ile pozytywnych tyle też i negatywnych. Ciekawi mnie jak z utlenianiem i ciemnieniem podkładu na skórze?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Z każdym kosmetykiem tak jest, a z podkładami szczególnie - każdy ma inną skórę, a u mnie nawet ten sam podkład potrafi inaczej wyglądać jednego dnia, a zupełnie inaczej drugiego. Według mnie minimalnie się utlenia ale ja i tak wybrałam za ciemny odcień, więc za wielkiej różnicy mi to nie robiło. Tak to jest jak wybiera się odcień podkładu przez internet ;)

   Delete
 6. Mialam probki jak na razie, ale mysle nad jego zakupem :D

  ReplyDelete
 7. Z tego co piszesz podkład musi być nałożony dwa razy. Szkoda bo będzie na krócej.

  ReplyDelete
  Replies
  1. To zależy od preferencji, ale masz rację - jedna cienka warstwa nie zakryje wszystkiego przez co podkład jest mniej wydajny.

   Delete

Dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny.
Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

Copyright © EPHEMERIC BEAUTY , Blogger