11:33 AM

Naturalny dezodorant który działa? | Natural deodorant that works? | SCHMIDT'S NATURAL DEODORANT REVIEW

Hej!

Ostatnio postanowiłam wypróbować naturalnego dezodorantu marki Schmidt's. Zależało mi przede wszystkim na tym, aby dezodorant nie zawierał aluminium.
W składzie dezodorantów tej marki go nie ma, tak jak i sztucznych zapachów oraz glikolu propelynowego, czy talku.

Marka Schmidt's ma w asortymencie wiele dezodorantów o różnych zapachach i w róznych formach.
Ja mam dezodorant o zapachu bergamotki i limonki w formie sztyftu.

Hi!

I recently decided to try out a natural deodorant from Schmidt's. I was very particular about the ingredients because I didn't want it to have aluminium. 
This deodorant doesn't contain aluminium, and it doesn't have any artificial fragrance, propylene glycol or talcum powder.

Schmidt's have a lot of deodorants with different fragrance compositions and in different forms in their assortment.
I have a stick version with bergamot and lime.
ZAPACH I KONSYSTENCJA

Zapach jest bardzo intensywny, cytrusowy i przyjemny ale po nałożeniu na skórę nie jest już tak wyczuwalny jak w opakowaniu. Produkt rozprowadza się nieco inaczej niż zwykłe antyperspiranty w sztyfcie (choć przyznam, że od wielu lat używałam tych w kulce). Rozprowadzając ten dezodorant musimy przycisnąć go do skóry i nakładać powoli, tak aby mógł rozgrzać się pod wpływem ciepła naszego ciała. Na początku jest trochę tępy w konsystencji i pozostawia grudki. Możemy równie dobrze rozprowadzić produkt palcami.

SCENT AND CONSISTENCY

The scent is very strong, citrusy and nice, but after applying it onto your skin the scent is not as strong as in the container. The product applies a bit differently than regular stick deodorants (however I have to admit I was using roll-ons for many years). If you want to apply this product, you have to press it onto your skin so that it melts under your body temperature. At first, it's a bit thick in consistency and leaves small chunks of product. You can also distribute it with your fingers.DZIAŁANIE

Chyba najważniejsza kwestia, czyli to czy w ogóle ten dezodorant działa. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że jest to dezodorant, a nie antyperspirant i nie będzie działał dokładnie tak, jak popularne antyperspiranty z chemią w składzie. Czyli nie zablokuje całkowicie pocenia.
Ten produkt testowałam w cieplejsze dni, podczas intensywnego ruchu i zauważyłam, że pocenie owszem minimalnie występuje, ale nie ma żadnego nieprzyjemnego zapachu.
W normalnych warunkach, kiedy siedzę w domu, wykonuję podstawowe czynności nie wymagające wysiłku, nie zauważyłam żadnego pocenia się. Jeśli macie bardzo wrażliwą skórę po goleniu, ten produkt może wywołać szczypanie.

HOW IT WORKS

And now the most important thing  - does it work at all? At first you have to understand that it's a deodorant not antiperspirant and it will work differently than products with harmful ingredients. It will not block perspiration completely.
I tested this product in hotter weather and when I was working out and noticed that I sweated a bit, but there was no smell at all.
When I was doing everyday chores or sitting at home, there was no sweating. If you have a very sensitive skin after shaving, this deodorant may cause a stinging sensation.


PODSUMOWANIE

Polecam dezodorant marki Schmidt's dla osób, które nie mają bardzo intensywnego trybu życia i nie mają dużych problemów z potliwością. Myślę, że większość z Was będzie zadowolona z działania tego produktu. Jest to też fajna alternatywa dla antyperspirantów kiedy pracujecie w domu, macie wolne, nie wychodzicie nigdzie, a nie chcecie zaklejać skóry produktami o chemicznym składzie.
Ja na pewno będę używała dezodorantu Schmidt's codziennie, również w pracy. Czytałam, że naturalne dezodoranty mają to do siebie, że nasza skóra szybko się do nich przyzwyczaja i po jakimś czasie po prostu przestają działać. Nie wiem, czy to prawda ale jeśli tak będzie, na pewno dopiszę tu taką informacje.

CONCLUSION

I highly recommend the Schmidt's deodorant for those of you who don't lead an intense lifestyle or have problems with sweating. I think that most of you will be happy with how this products works. It's also a great alternative to antiperspirants when you work at home, or don't go out much and you don't want to clog your skin with chemical products.
I will definitely use this product every day also at work. I read that natural deodorants tend to stop working after a while, and your skin gets used to them. I haven't noticed it yet, but if I do, I'll let you know somewhere in this post.


Czy mieliście do czynienia z produktami marki Schmidt's? Używaliście naturalnych dezodorantów? Jakie polecacie?

Have you ever tried anything from the brand Schmidt's? Have you used any natural deodorants? Which ones do you recommend?

8 comments:

 1. Brzmi przekonująco. A jaka cena takiego naturalnego dezodorantu?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja zapłaciłam 35 zł na Notino :) Miejmy nadzieję, że będzie wydajny ;)

   Delete
 2. Szukalam wlasnie czegos takiego, dziekuje kochana z pewnoscia do mnie trafi ;)

  ReplyDelete
 3. Jeszcze nigdy takiego nie używałam :)

  ReplyDelete
 4. Tyle naturalnych dezodorantów już próbowałam. Pomagały na krótką chwilę, a potem przestawały działać. Więc się poddałam....

  ReplyDelete
  Replies
  1. Czytałam wiele takich opinii, więc się obawiam, że i u mnie tak będzie. Mam nadzieję, że nie bo chciałabym przestać używać antyperspirantów z talkiem i aluminium.

   Delete
  2. Niestety u siebie też to zauważyłam, dlatego nie testuję już nowych. Schmidt's zużywam z przerwami tak jak inne naturalne.

   Delete

Dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny.
Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

Copyright © EPHEMERIC BEAUTY , Blogger